İçeriğe geç

En Hızlı DNS Adresleri 2018 – Bedava internet VPN

En Hızlı DNS Adresleri 2018 – Bedava internet VPN

Ülkemizde sık sık belirli yerlere internet erişimi yasaklandığı için 2018 en hızlı DNS adresleri sayesinde kesintisiz internet kullanımı sağlanmaya çalışılıyor. Web sitelerine, uygulamalar ve hatta sosyal medyaya yasak geldiğine maalesef ki çok sık karşılaşıyoruz. Kişiler de engellenen haberleşme hürriyetlerini kendileri sağlamaya çalışıyorlar. Bunun için de yasakları aşmakta oldukça maharetli olan DNS ve VPN servisleri imdada yetişiyor. Tüm bunlara sahip olunca bedava internet paketinizde olacak 🙂 Buyrun okumaya başlayalım.

DNS Nedir?

Domain Name System’in kısaltması olan DNS, Türkçe ’de ise alan adı istemi olarak bilinir. Yani IP adresleri ile sitelerin alan adları (www.–.com) arasında ilişkiyi kuran sistemdir. Bu sayede kişilerin sitelere girmesini sağlar. Peki, en hızlı DNS’ler nelerdir? Hangilerini kullanmak gerekir?

2018 En Hızlı ve Güncel DNS’ler

En Hızlı DNS VPN Adresleri 2018

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Kaynağı bilinmeyen DNS’ler sadece hızlı diye kullanılmamalıdır. Çünkü burada güvenlik çok önemlidir. Güvenli olmayan DNS sizin kişisel bilgilerinizin, kredi kartı bilgilerinizin ya da diğer önemli bilgilerin çalınmasına yol açabilir. Bu yüzden önceliğiniz güvenlik olsun. Biz de sizin için hem hızlı, hem de güvenli birkaç DNS önerelim.

En Hızlı Level3 DNS 2018

Bazı araştırmalar ve kullanıcılar üzerinde yapılan anketler sonucu n çok sevilen, tercih edilen DNS budur diyebiliriz. Sunucu merkezi Diamond Bar, California – ABD’de yer alır. Level3 DNS ( 209.244.0.3 , 209.244.0.4 )

En Hızlı OpenDNS 2018

Ücretsiz DNS numaraları içinde en hızlısıdır denilebilir. Üstelik web filtreleme ve güvenlik duvarı özellikleri ile diğer DNS’lere fark atmaktadır. Sunucu merkezi San Antonia, Texas – ABD’de yer alır. OpenDNS ( 208.67.222.222 , 208.67.220.220 )

En Hızlı Google DNS 2018

En çok bilinen ve ülkemizde en ok kullanılan arama motoru olan Google’a ait aktif DNS’lerdir. IPv6 protokolü tarafından da desteklenmektedir. Google DNS (8.8.8.8 , 8.8.4.4 )

Bu DNS’ler dışında verisign, comodo güvenli DNS, DNS Advantage, safeDNS gibi daha pek çok hızlı DNS bulunmaktadır.

2018 En Hızlı DNS Nasıl Değiştirilir?

Güncel VPN DNS 2018 Adresleri Bedava internet

2018 En hızlı DNS’leri öğrenen kişilerin akılındaki ikinci soru ise DNS nasıl değiştirilir 2018 olmaktadır. Çünkü DNS ayarlarını değiştirmeden u hızlı sunucunun size sunduğu imkânlardan yararlanamazsınız.

DNS ayarlarını internet erişimi sağlayan her cihazda değiştirebilir ve bu cihazında hızlı internetin tadını çıkarabilirsiniz.

2018 Windows 10 DNS Değiştirme

Güncel Windows işletim sistemi Windows 10 olduğu için buna göre anlatmak gerekirse, şu komutları takip ederek ilerleyebilirsiniz. Windows 10 DNS Değiştirme için > Başlat – denetim masası – ağ ve internet – ağ ve paylaşım merkezi yönünde ilerleyin. Buraya gelince bağlantılar – ağ ismi tıklanır. Daha sonra özelliklere tıklayarak İnternet protokolü Sürüm 4 seçeneğine tıklayın. Aşağıda yer alan DNS adreslerini kullan seçeneğine tıklayın. Hangi DNS adresini kullanmak istiyorsanız 2 adet DNS ayarını buraya girin.

Buraya girdikten sonra artık interneti sorunsuzca kullanmanız mümkündür. Eğer çalışmadığını fark ederseniz modemi açıp kapatabilir ya da fişi takıp çıkartabilir.

Tek Yorum

  1. Yunus Yunus

    Level 3’ün sunucusu sadece İstanbul’da var.Bu yüzden Türkiye’de en hızlı DNS olması mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir